Blog

Scrabble i Literaki to dyscyplina sportowa?

Obrazek do artykułu - Scrabble i Literaki to dyscyplina sportowa?

Chociaż planszówki były obecne w najstarszych społeczeństwa naszej cywilizacji, era nowożytna sprowadziła je do roli rozrywki dla dzieci. Dziś zaś, chociaż odchodzimy od przyznawania jej roli tylko zapychacza czasu dla najmłodszych, wciąż trwają dyskusję, czy Scrabble, Literakom i innym planszówkom, nie tylko tym słownym, można nadać miano sportu.

3 lutego 2021

Słowa z liter - jakie narzędzia pomogą nam podczas tej zabawy?

Obrazek do artykułu - Słowa z liter - jakie narzędzia pomogą nam podczas tej zabawy?

Scrabble czy Literaki to jedne z najbardziej popularnych słownych gier na świecie. I trudno się dziwić - zasady są proste, a ograniczenia prawie żadne. Możemy w nie grać niezależnie od wieku (wtedy dobierzemy tylko odpowiedni poziom zaawansowania słownictwa), miejsca i posiadanych zestawów.

1 lutego 2021

Słownik Scrabble - co to jest i jak z niego korzystać?

Obrazek do artykułu - Słownik Scrabble - co to jest i jak z niego korzystać?

Już w latach 90-tych dużą popularnością cieszyła się gra Scrabble. Losowanie liter zamieszkujących w welurowym woreczku i składanie z nich wyrazów owocowało żywymi emocjami i prawdziwymi wypiekami na twarzach graczy. Mimo upływu lat nic w tej kwestii się nie zmienia.

1 lutego 2021

Wyrazy z liter - kreatywna zabawa dla każdego! Na czym polega?

Obrazek do artykułu - Wyrazy z liter - kreatywna zabawa dla każdego! Na czym polega?

Czas spędzany w domu może być pasjonującą wyprawą do świata wyobraźni i kreatywności. Nie tylko dla dzieci! Zastanawiasz się, jak dobrze spożytkować wolną chwilę, rozwinąć się i dobrze zabawić? Gra wyrazy z liter poleca się uwadze!

1 lutego 2021

W co gra Julia Wieniawa, a w co Nergal? Zaskakujące pasje gwiazd

Obrazek do artykułu - W co gra Julia Wieniawa, a w co Nergal? Zaskakujące pasje gwiazd

Chociaż planszówki przeżywają ostatnio renesans, wciąż o tego rodzaju rozrywkach rzadko mówią celebryci. A przynajmniej w Polsce. W Europie Zachodniej często i zawodowi sportowcy z chęcią opowiadają o swojej pasji.

29 stycznia 2021