Licznik słów, liter i znaków

Tekst do sprawdzenia wpisz/wklej tutaj. Limit 1.000.000 znaków.

Liczenie słów w tekstach może być potrzebne każdemu z nas. Właśnie w tym celu został stworzony darmowy internetowy licznik słów i liter, którego może użyć każdy internauta zarówno z komputera jak i urządzenia mobilnego. No dobrze, ale jak z niego korzystać i jak były liczone słowa w tekstach przed erą komputerów? W tym artykule dowiesz się jakie zawody potrzebują liczenia słów i jak korzystać z naszego narzędzia.

Liczenie słów w tekstach

Jeszcze do niedawna autorzy artykułów do gazet czy czasopism musieli samodzielnie liczyć każde słowo lub nawet literę by sprostać wymaganiom swoich redaktorów naczelnych. Czy te czasy minęły bezpowrotnie? Czy nadal pisarzy i autorzy tekstów muszą być skazani na samodzielne liczenie słów i każdego znaku osobno? Odpowiedź oczywiście jest przecząca. Wszechobecna komputeryzacja i zastępowanie człowieka przez maszyny dotyczy nawet tak prostych czynności jak liczenie liter i znaków w napisanych tekstach. Właśnie w tym celu powstał nasz licznik słów. Pomoże on każdemu przeliczyć znaki w całym tekście, dowiedzieć się ile napisaliśmy słów, ile użyliśmy w nim zdań, a nawet jakie litery w tekście występują najczęściej.

Czyli co dokładnie może przeliczyć licznik słów?

Już wiemy czym jest internetowy licznik, ale co dokładnie można dzięki niemu przeliczyć? Nasz licznik słów jest bardzo uniwersalnym narzędziem. Jak już było wspomniane w poprzednim akapicie dzięki niemu możesz policzyć nie tylko słowa, litery czy znaki, ale także ilość użytych w tekście zdań, akapitów i znaków specjalnych jak kropki, przecinki, wykrzykniki itp. Dowiesz się także ile razy były użyte poszczególne litery, samogłoski i spółgłoski oraz ile występuje w nim cyfr. Jednym zdaniem jest to pełnowartościowe uniwersalne narzędzie dzięki któremu poznasz wszystkie możliwe statystyki związane ze słowami w napisanym przez siebie tekście.

Jak działa licznik słów?

Już wiesz czym jest nasz licznik, ale jak on działa? Ale czy trzeba znać się na komputerach i zadawać różne parametry wyszukiwania jak w Excel? Czy do jego użycia jest potrzebne specjalistyczne oprogramowanie? Otóż odpowiedź jest bardzo krótka, nie i jeszcze raz nie. Nasz internetowy licznik słów działa bardzo prosto. Każdy internauta niezależnie od wieku czy doświadczenia bez problemu poradzi z jego użyciem.

Czyli jak dokładnie działa internetowy licznik słów i liter?

Już wiesz, że do korzystania z naszego licznika nie potrzeba posiadania specjalnych umiejętności czy doświadczenia. Ale to nie oznacza, że licznik wykona wszystko za Ciebie. Aby policzyć słowa i znaki w swoim tekście musisz napisać lub skopiować swój tekst do pola wyznaczonego do tego celu i nacisnąć przycisk „policz”. Wyniki będą podane od razu na tej samej stronie poniżej pola z wprowadzonym tekstem. Jeśli jakaś litera nie występuje w tekście nie będzie ona podana w wynikach. Natomiast występujące litery w tekście będą wypisane w alfabetycznej kolejności.

Dla kogo licznik słów

Czasami każdy potrzebuje policzyć ilość użytych słów czy liter w swoim tekście. Związane to jest z wykonywanym zawodem lub nauką w szkole. Dlatego postaraliśmy się przygotować licznik tak prostym i intuicyjnym w użyciu jak to tylko możliwe. Nasz licznik słów i liter jest uniwersalnym kalkulatorem z którego może skorzystać każdy internauta niezależnie od wieku i doświadczenia w różnych programach. Jednakże są zawody, które wymagają korzystania z podobnych narzędzi na co dzień. Nic dziwnego, bowiem dziennikarzy piszące do gazet i czasopism mają odgórnie ustalone długości tekstów i muszą zmieścić się w swoich artykułach niemal co do litery. Marketingowcy i specjaliści od SEO z całego świata korzystają z liczników liter, bowiem również rozliczani są z długości napisanych tekstów i muszą zachowywać proporcje wyznaczone przez wyszukiwarki jak Google. Właśnie dlatego zrobiliśmy nasz kalkulator tak prostym i uniwersalnym w użyciu. Każdy, od dziecka do starca, z łatwością nauczy się korzystania i policzy wszystkie możliwe statystyki w swoim tekście.

Zawody najbardziej potrzebujące liczenia słów, liter i znaków

Jak było wspomniane wcześniej każdy czasami ma potrzebę przeliczenia słów i liter w tekstach. Jednakże pracujący specjaliści w niektórych zawodach potrzebują korzystania z licznika codziennie i to nie jednokrotnie. Niektórymi zawodami, praca których wymaga liczenia słów są: pisarzy, dziennikarze, marketingowcy, twórcy ulotek, seowcy, reklamowcy, poligrafiści, programiści, graficy komputerowi, sprzedawcy, a także uczniowie szkół i studenci. Są to tylko przykładowe zawody praca których wymaga liczenie słów. Podczas wykonywania pracy w innych zawodach czasami pojawiają się zadania, które również wymagają przeliczenia słów lub liter. Oni także mogą skorzystać z naszego darmowego internetowego licznika słów.

Podsumowanie

Licznik słów jest na tyle prostym i uniwersalnym narzędziem, że skorzystać z niego może absolutnie każdy. Niezależnie od wieku i umiejętności komputerowych wystarczy wpisać lub wkleić tekst i nacisnąć „policz”. Nasz kalkulator poda wszystkie możliwe statystyki związane z Twoim tekstem i użytymi w nim literach, cyfrach i znakami specjalnymi. To banalnie proste, szybkie i uniwersalne narzędzie dla każdego by praca była łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza.