O stronie

WordList.eu zawiera bardzo obszerną bazę słów języka polskiego. Większość wpisów uzupełniona jest o poprawne odmiany fleksyjne w zależności od przypadków, czasów i funkcji pełnionej w zdaniach. Znajdziecie tutaj między innymi informacje o odmianie rzeczowników pospolitych, ale także przy­miotników, czasowników, liczebników, zaimków, nazw geograficznych i imion. Poza tym dostępna jest szczegółowa analiza znaków, palindromy, typograficzny podział na sylaby, szyfrowanie i sumy kontrolne wyrazów, punktacja wyrazów w Scrabble, Scriba i Literakach, kod w alfabecie Morse'a oraz anagramy.

Strona jest stale rozbudowywana o kolejne funkcjonalności, w szczególności związane z wyszukiwarką wyrazów i wyszukiwarką anagramów. Dzięki zaawansowanym opcjom przeszukiwania bazy słów, może być ona szczególnie przydatna dla krzyżówkowiczów, graczy Scrabble, Literaków lub innych gier słownych.

Aktualna baza składa się z ponad 3,5 mln wyrazów. Została opracowana na podstawie słownika udostępnianego przez sjp.pl oraz własnych opracowań.