O stronie

WordList.eu zawiera bardzo obszerną bazę słów języka polskiego. Większość wpisów uzupełniona jest o poprawne odmiany fleksyjne w zależności od przypadków, czasów i funkcji pełnionej w zdaniach. Znajdziecie tutaj między innymi informacje o odmianie rzeczowników pospolitych, ale także przy­miotników, czasowników, liczebników, zaimków, nazw geograficznych i imion. Poza tym dostępna jest szczegółowa analiza znaków, palindromy, typograficzny podział na sylaby, szyfrowanie i sumy kontrolne wyrazów, punktacja wyrazów w Scrabble, Scriba i Literakach, kod w alfabecie Morse'a oraz anagramy.

Strona jest stale rozbudowywana o kolejne funkcjonalności, w szczególności związane z wyszukiwarką wyrazów i wyszukiwarką anagramów. Dzięki różnych narzędziom do przeszukiwania bazy słów, może być ona szczególnie przydatna dla krzyżówkowiczów, graczy Scrabble, Literaków lub innych gier słownych.

Aktualna baza składa się z ponad 3,9 mln wyrazów. Została opracowana na podstawie:

  • słownika do myspell oraz listy słów do gier udostępnianych przez sjp.pl na licencji CC BY 4
  • części bazy plWordNet® na podstawie licencji
  • definicji wyrazów wprowadzonych dobrowolnie przez użytkowników strony

oraz własnych opracowań.

Ze względu na obszerność bazy oraz zewnętrzne źródła danych, strona może zawierać drobne błędy, nieścisłości i braki. Nie możemy zagwarantować 100% poprawności.